Ponad 6 600 aptek w systemie epruf
Aktualnie już ponad 6 600 aptek w Polsce (44% aptek ogólnodostępnych i punktów aptecznych) ma możliwość bezgotówkowej obsługi pacjentów posiadających prywatne ubezpieczenie lekowe. To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów, którzy swoje ubezpieczenie mogą zrealizować bezgotówkowo blisko domu, miejsca pracy, w swojej ulubionej aptece.
W ciągu ostatnich 2 lat liczba aptek, w których można bezgotówkowo zrealizować ubezpieczenie lekowe wzrosła ponad dwukrotnie (stan na dzień 30.04.2015 – 3227 aptek; stan na dzień 30.04.2017 – 6489 aptek). epruf jako spółka będąca operatorem rozliczeniowym ubezpieczeń lekowych stale rozszerza grupę aptek obsługujących bezgotówkowo ubezpieczenia lekowe.
Agnieszka Sarnowska
Kierownik działu współpracy z aptekami
Jesteśmy otwarci na współpracę z każdą apteką, niezależnie od tego, czy jest to apteka indywidualna, sieciowa, zlokalizowana w mieście czy w niewielkiej miejscowości, czy współpracuje z mniejszą czy z większą hurtownią leków. Dla nas najważniejsze jest, aby pacjent posiadający polisę lekową miał jak najszerszy dostęp do wygodnej, bezgotówkowej formy korzystania z ubezpieczenia.
Wart podkreślenia jest fakt, że coraz więcej pracodawców wykupuje dla swoich pracowników takie ubezpieczenie. Ubezpieczenia lekowe są dostępne przede wszystkim w ofercie grupowej i stanowią doskonałe uzupełnienie pakietów pracowniczych. Ubezpieczenie lekowe w pakietach benefitów pracowniczych nierzadko dołączane jest do standardowych pakietów opieki zdrowotnej, których celem jest zapewnienie kompleksowej opieki nad pracownikiem.
Ubezpieczenia lekowe znajdują się w ofercie 3 towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Model działania takiego ubezpieczenia jest analogiczny jak w przypadku każdego innego produktu ubezpieczeniowego – w zamian za niewielką comiesięczną składkę ubezpieczeniową opłacaną przez pracodawcę pracownik ma możliwość uzyskania dopłaty do kupowanych leków objętych dofinansowaniem. Co ważne – ubezpieczenie lekowe działa komplementarnie do refundacji publicznej NFZ, więc podstawą do naliczenia dofinansowania jest kwota pomniejszona o refundację, co pozwala znacząco obniżyć wydatki na leki.