Pracodawcy coraz częściej zapewniają pracownikom dodatkową opiekę zdrowotną, co jest cenione ze względu na szybki dostęp do lekarzy specjalistów i inne udogodnienia. O aktywności PZU w obszarze ubezpieczeń zdrowotnych mówi Wojciech Kropiewnicki, dyrektor generalny sprzedaży korporacyjnej PZU Życie SA.

Jakie miejsce na rynku ubezpieczeń zdrowotnych zajmuje PZU?
W obszarze zdrowia mamy bogate doświadczenie. Już od 15 lat oferujemy produkty zdrowotne. Był to program pilotażowy. Uruchomiliśmy go w kilku miastach. Sprawdził się i zaczęliśmy sprzedawać ubezpieczenia zdrowotne w całym kraju. Prawdziwy przełom w rozwoju tego segmentu nastąpił jednak wówczas, gdy została powołana spółka PZU Zdrowie, która odpowiada za obszar zdrowia. Słupki sprzedażowe zaczęły szybko rosnąć, a liczba klientów korzystających z naszych usług systematycznie rośnie. Ubezpieczenia zdrowotne zostały włączone do strategii rozwoju PZU. Są jednym z jej trzech filarów.

Jak duża jest obecnie sieć placówek PZU Zdrowie?
PZU działa nie tylko za pośrednictwem własnych placówek, lecz także partnerskich. Utworzyliśmy największą na rynku ich sieć, która obejmuje cały kraj. Pomocy medycznej udziela naszym klientom personel medyczny ponad 1700 placówek w ponad 500 miastach. Ponieważ klientów przybywa, sieć jest nieustannie rozbudowywana. Warto podkreślić, że naszych klientów nie obowiązuje rejonizacja.

Jakie udogodnienia oprócz łatwego dostępu do lekarzy specjalistów proponuje klientom PZU Życie?
Uzupełnieniem naszej oferty są ubezpieczenia lekowe. Można z nich korzystać w każdej aptece w kraju. W ponad 5,5 tys. aptek, które z nami współpracują, dofinansowanie leku odbywa się już w chwili jego zakupu. Nasza oferta to pionierskie rozwiązanie na polskim rynku. Diagnoza lekarska, recepta, a następnie możliwość realizacji przepisanego leku – cały proces leczenia możemy objąć ochroną ubezpieczeniową. Tak więc nie tylko sprzedajemy ubezpieczenia, ale także zapewniamy klientom komfort korzystania z nich. Naszą ambicją jest być liderem prywatnego rynku zdrowotnego. Dopełnieniem oferty jest nasza nowa propozycja ubezpieczenia szpitalnego.

Czytaj cały artykuł: www.wprost.pl