Prezentujemy zestawienie najciekawszych artykułów opublikowanych w październiku na temat dodatkowej refundacji leków oferowanej przez pracodawców pracownikom w formie ubezpieczeń lekowych.

cudzyslow

Z dodatkowych ubezpieczeń lekowych korzysta już pół miliona Polaków

W Polsce prywatnie na leki wydajemy 23 mld zł (dane za 2014 rok). Dla porównania, budżet NFZ na leki refundowane to ok. 10 mld zł. By zmniejszyć wysokość dopłat do leków z własnej kieszeni, można skorzystać z oferty, którą proponują obecnie trzy towarzystwa ubezpieczeniowe.

Czytaj więcej: rynekaptek.pl

cudzyslow

Pracodawca może ci zaoferować nie tylko opiekę medyczną, ale też prywatną refundację leków

Prywatna opieka medyczna dla pracowników w wielu dużych firmach jest już standardem. Nie jest to tylko bonus do pensji ale też bardzo przemyślane działanie pracodawców, którzy dzięki tej inwestycji mają bardziej efektywnych pracowników. Jednak można jeszcze ulepszyć system dbania o zdrowie pracownika poprzez zapewnienie mu dodatkowej refundacji leków.

Czytaj więcej: natemat.pl

cudzyslow

Dodatkowa refundacja leków w programach zdrowotnych pracodawców

W Polsce dodatkowa prywatna refundacja leków jest realizowana w formie grupowych ubezpieczeń lekowych dostępnych w ofercie kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Bardzo istotne jest zapewnienie pracownikom dostępu do badań i do skutecznego leczenia tak, aby jak najszybciej mogli wrócić do pracy.

Czytaj więcej: polskatimes.pl