epruf we współpracy z Direct Relief - jedną z największych organizacji charytatywnych USA, opracował Program Health4Ukraine, który sfinansuje przymusowym migrantom z Ukrainy zakup leków i innych produktów dostępnych w aptece.

Program został zasilony środkami pozyskanymi z dotacji od humanitarnej organizacji non-profit Direct Relief, działającej we wszystkich 50 stanach USA i ponad 80 krajach poza USA, której misją jest poprawa stanu zdrowia i życia osób dotkniętych ubóstwem lub sytuacjami wyjątkowymi – bez względu na politykę, religię czy zdolność do zapłaty.

Dzięki pozyskanym środkom w wysokości 10 mln $, wsparciem objętych zostanie nawet do 100 000 obywateli Ukrainy przebywających obecnie na terenie Polski. epruf, bazując na posiadanej technologii (system epruf) oraz doświadczeniu i szerokiej współpracy z aptekami na terenie całego kraju, umożliwia sprawne i wygodne rozliczenia świadczonej pomocy pomiędzy sponsorami i aptekami, zapewniając pełną transparentność i rozliczalność przekazywanych środków pomocowych. Rolą epruf będzie przekazanie środków pozyskanych od Direct Relief bezpośrednio do apteki jako zapłatę na produkty.

W ramach Programu z pomocy może skorzystać każdy obywatel Ukrainy, który przekroczył polską granicę po 24.02.2022. Warunkiem przystąpienia do Programu jest rejestracja w programie na stronie www.Health4Ukraine.com oraz przedstawienie dokumentu potwierdzającego nadanie numeru PESEL.

Każdy zakwalifikowany do programu Uczestnik będzie mógł skorzystać z dofinansowania na zakup leków dostępnych na receptę, np. tych stosowanych w terapii cukrzycy, chorób układu sercowo-naczyniowego czy oddechowego, ale także produktów wydawanych bez recepty, takich jak środki higieniczne dla dzieci czy osób starszych.

Dołączenie do Programu i korzystanie z pomocy jest bardzo proste i w pełni bezpłatne. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na stronie www.health4ukraine.com i jego pozytywnej weryfikacji, Uczestnik otrzymuje elektroniczny (ale możliwy do wydrukowania) Kod. Pozwala on skorzystać z dofinansowania do zakupów we wszystkich aptekach ogólnodostępnych i punktach aptecznych na terenie Polski (w tym w blisko 8000 aptek w formie bezgotówkowej).

Po więcej informacji na temat Programu Health4Ukraine zapraszamy na stronę www.health4ukraine.com Serwis jest w przygotowaniu! Będziemy gotowi już za kilka dni.